Pb Serum

pb serum e1661850651263 1100x400 1

Pbserum Nedir?

Son yıllarda her geçen gün yeni ve etkili estetik uygulamalar ortaya çıkıyor. Özellikle de cildi yenileyen ve yaşlanmayı geciktirmeye yardımcı olan yöntemler hayli popüler. Pbserum tedavisi de cilt yenilenmesinde kullanılan ve hyaluronik asitin üç farklı enzimle uyumlu bir şekilde çalışmasıyla etki eden bir serumdur. 

Pb serumun içeriğindeki aktif madde konumunda olan enzimler, sağlıklı bir insanın biyolojik sisteminin bir parçasını oluşturur. Hücreleri onarma, gençleştirme ve binlerce reaksiyonu kontrol etme gibi işlevlerle hücresel düzeyde önemli bir etki sağlarlar.

Pbserum Etkileri ve Faydaları Nelerdir?

Pbserum içindeki maddeler (hyaluronik asit ve enzimler), hem ayrı hem de birlikte kusursuz bir uyumla çalışarak insan cildine önemli derece etki ederler. Hyaluronik asitin bu noktada önemli bir görevi vardır. Zira bahsettiğimiz enzimlerin dokuda daha rahat dağılmalarını ve böylece çok daha güçlü bir yenilenme etkisinin ortaya çıkmasını sağlar. 

Pbserum faydalarıyla ciltte yıpranmış ve yaşlanmış olan dokulardaki kolajenler yıkılıp yerlerine yeni ve taze kolajenleri gelmesi sağlanır. Aynı zamanda bu serumun içinde bulunan lipaz enzimi de fazla yağın biriktiği hücrelere girerek yağ yakımı sağlar. Dolayısıyla yağ hücrelerinin de hacmini küçültür.

pexels polina tankilevitch 3738349 e1653945795314 1
Formu Doldurun Biz Size Ulaşalım
"İlk adımı beraber atalım."
icon phone

Bizi arayın

+9 0546 576 61 91

Sıkça Sorulan Sorular

Pbserum tedavisinin kullanıldığı alanları aşağıda bulabilirsiniz:

  • Yanık ve yara izleri
  • Ameliyat sonrası oluşan çeşitli izler
  • Akne izleri
  • Selülit (ciltte portakal kabuğu görünümü)
  • Bölgesel yağ fazlalığı
  • Cilt gençleştirme
  • Cilt sıkılaştırma

Oldukça uzun ömürlü bir uygulama olan pbserum tedavisine başlanmadan önce uygulama yapılacak bölge dairesel olarak işaretlenir. Uygulama sırasında hastanın acı duymaması için anestezik krem sürülür. Daha sonra hazırlanan solüsyon, ince uçlu iğneler ya da bir kanül yardımıyla bölgeye enjekte edilir. Uygulama en fazla 20 dakika kadar sürer. Kişi bu uygulamadan sonra hiç zaman kaybetmeden günlük hayatına geri dönebilir.

Pbserum tedavisinin bilinen büyük bir yan etkisi yoktur. Sadece işlem yapıldıktan sonra birkaç gün hafif ödem, kızarıklık ve hassasiyet olabilir. Ancak bunlar geçicidir. Geçmediği takdirde uygulayan uzmana danışabilirsiniz. 

Cilt bakımı uygulamalarıyla ilgili merak ettiklerinizi sormak ve daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Uygulamalar