Hakkımda

oval hero about orange
oval about us
opr dr ebru asmaz 1

06 Nisan 1980’de İstanbul Göztepe’de doğdum ve halen Göztepe’de yaşadığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Erenköy İlkokulu’ndan mezun olduktan sonra ortaokulu Burak Bora Anadolu Lisesinde, liseyide Özel Üsküdar Fen Lisesinde tamamladım. 1998 yılında üniversite sınavında birinci tercihim olan Marmara Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesinde tıp eğitimime başladım. Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra Kasım 2012’de yine aynı üniversiteden Genel Cerrahi Uzmanlığımı aldım. Zorunlu hizmetimi Bitlis Tatvan’da tamamladıktan sonra Şişli Florence Nightingale Hastanesi’nde Genel Cerrah ve Böbrek Nakli Cerrahı olarak çalıştım. Acıbadem Altunizade Hastanesi açılınca orada yine Genel Cerrah ve Böbrek Nakli Cerrahı olarak çalıştım. Yeterli tecrübe ve enerjiye sahip olduğuma inandığımda üniversite birinci sınıftan beri hayalim olan Bağdat Caddesi’nde muayenehanemi açtım.

Hekimlik pratiğimde her zaman tıbbın fiziksel ve duygusal bir bütünlük gerektirdiğine inandığım için hastalarımı tedavi ederken her zaman mutlu ve huzurlu hissettirmeye çalıştım çünkü duygusal iyiliğin fiziksel sağlığın en büyük yardımcısı olduğunu biliyorum. Bu konudaki yetkinliğimi arttırabilmek için yaşam koçluğu eğitimi aldım. Amerika’da hekimlik yapmak için gerekli olan ECFMG Sertifikası ve Türk Cerrahi Derneği Yeterlilik Sertifikasına sahibim.

Sağlık uygulamalarında gerek hastaların gerek sağlıkçıların zaman zaman haksızlığa uğradığını görmek içimdeki adalet duygusunu harekete geçirdi ve Marmara Üniversitesinde Sağlık Hukuku Yüksek Lisansı yaptım ve bu alanda ehliyet sahibi olabilmek amacıyla 2018’de yirmi yıl sonra yeniden üniversite sınavına girerek hukuk fakültesini kazandım. 2023 yılında Hukuk Fakültesi’nden mezun oldum. Şu anda sağlık hukuku alanında bilirkişilik ve danışmanlık yapıyorum. İleride bu alandaki çalışmalarıma da devam etmeyi planlıyorum.

Formu Doldurun Biz Size Ulaşalım
"Geçici mide balonuyla kalıcı sonuçlar elde edin"
icon phone

Bizi arayın

+90 216 363 66 88