Jawline Dolgusu

Jaw chin enhancement e1663770362809 1

Jawline Dolgusu Nedir?

İnsanın cinsiyet fark etmeden hayal ettiği görünümde olması çok değerli. Çünkü aynaya bakınca gördüğü kişiden memnun olan kişi, mutlu ve özgür hisseder. Çevresine de bu pozitif enerjiyi yayar. Estetik operasyonlar da bundan kaynaklı olacak ki son yıllarda fazlasıyla yaygınlaştı. Vücudun farklı bölgelerine yapılan birçok operasyon mevcut.

Jawline dolgusu da çene bölgesinin görünümünü değiştiren bir estetik işlem. Çenenin uç kısmından kulak önüne kadar uzanan kemik boyunca gerçekleştirilir. Özellikle yüzün altın oranı yakalaması için uygulanan işlem, çenenin keskinleşmesini sağlıyor.

Jawline Dolgusunu Kimler Yaptırıyor?

Jawline çene dolgusunu her yaştan kadın ya da erkekler yaptırabilir. Ancak daha çok yüzüne maskülen bir hava kazandırmak isteyen erkekler için jawline dolgusu tavsiye ediliyor. 

Jawline Dolgusu Nasıl Yapılır?

Jawline çene dolgusu işlemlerinde cerrahi uygulamaya gerek duyulmaz. Enjeksiyon ve iğneleme teknikleriyle işlem tamamlanır. 

Hyaluronik asit, yağ hücresi, sığır kolajen, hidro silapatit kalsiyum ve farklı maddeler ile dolgu işlemi gerçekleştirilebilir. 

Jawline çene dolgusu işlemi gerçekleştirilirken anesteziye gerek duyulmaz. Eğer uygulama yaptıran kişi mutlaka anestezi istiyorsa lokal anestezi uygulanabilir.

Formu Doldurun Biz Size Ulaşalım
"İlk adımı beraber atalım."
icon phone

Bizi arayın

+9 0546 576 61 91

Sıkça Sorulan Sorular

Jawline dolgusu yan etkileri, yok denecek kadar az. Sadece uygulamanın hemen akabinde enjeksiyon yapılan bölgelerde hafif kızarıklık ve şişlik meydana gelebilir. Bu durum en geç birkaç gün içinde geçer. Bir de çok düşük bir ihtimal de olsa dolgu maddesi cilt altında topaklanabilir. Böyle durumlarda cilde bir masaj uygulanır ve maddenin yayılması sağlanır.

Jawline çene dolgusu işleminin kalıcılık süreci herkes tarafından çok merak ediliyor. Bu işlem yaklaşık 1-1,5 yıl arasında kalıcı olur. Bu süre sonunda dolgu maddesi vücut tarafından yok edileceği için çene eski görünümüne geri döner.

Jawline çene dolguları geri alınabilir dolgu olma özelliğini taşır. Kişi talep ediyorsa 1-1,5 sene içinde kendini yok eden dolguların daha hızlı bir şekilde emilmesi sağlanabilir. Dolgu eritme işlemi jawline çene dolgusu enjeksiyonu ile aynı şekilde uygulanır. Cilt altına dolgu eritici madde enjekte edilir. Herhangi bir cerrahi işleme gerek kalmaz.

Jawline çene dolgusu yapılırken acı hissedilmez. Hatta garanti olsun diye hasta isterse lokal anestezi de uygulanabilir. Ayrıca bazı jawline çene dolgu maddelerinin içinde acı hissini azaltmaya yardımcı olan lidokain de bulunmaktadır.

Jawline çene dolgusu uygulaması etkisi işlem akabindeki birkaç gün içinde hemen görülmeye başlanır. Özellikle uygulamanın etkisiyle oluşan ödem ve kızarıklık geçince yeni çene formu ortaya çıkar. 

Jawline çene dolgusuyla ilgili merak ettiklerinizi sormak ve daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.