Innea Aqua

yuz germe e1663347909904 1100x400 1

Innea Aqua (Biyolojik Lifting Aşısı) Nedir?

Düzenli olarak cilt bakım yaptırmak, cildin genç ve canlı kalabilmesi son derece önemli. Cildin temizlenmesi ve nemli kalması da bu noktada çok kritik bir etmen. Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen ve biyolojik lifting aşısı olan Innea Aqua uygulaması ise cildin genç ve dinç kalmasına yardımcı olan Class III akreditasyonuna sahip bir biyolojik lifting aşısıdır. 

İki farklı molekül ağırlığında saf hyaluronik asit ile disakkarit olan Trehaloz’dan oluşan bir ürün olan Innea Aqua, ciltte sıkılaşma, esneklik ve nem artışı sağlar.

Innea Aqua’nın Faydaları Nelerdir?

Innea Aqua’nın cilt için çok değerli faydaları var. Bunları şöyle sıralayabiliriz: 

  • Ciltte gerginlik ve sıkılaşma 
  • Ciltte nem artışı
  • Ciltteki elastikiyet kaybının önlenmesi
  • Doğal bir görünüm kazandırarak kırışıklıkların giderilmesi
  • Yara izlerinin iyileşmesinde büyük bir etki 
  • Dolgu benzeri bir toparlanma 
  • Uygulama sonrası hemen sosyal hayata dönebilme

Innea Aqua Uygulaması Nasıl Yapılır?

Özel bir ürün yapısına sahip Innea Aqua uygulamasına başlamadan önce yüzde 6 nokta tespit edilir. İstenilen etkiyi sağlamak için “6 nokta tekniği” kullanılır. Subkutanöz enjeksiyon ile bağ dokusu hedeflenir. 2,5-3,0 mm derinlikte özel bir teknik kullanılarak her enjeksiyon için 0,1 ml ürün uygulanır. 

Yüzde belirlenen 6 noktaya yapılan enjeksiyonla başlayan uygulama, toplam 12 noktaya etki etmesiyle tamamlanır.

Formu Doldurun Biz Size Ulaşalım
"İlk adımı beraber atalım."
icon phone

Bizi arayın

+9 0546 576 61 91

Sıkça Sorulan Sorular

Yeni nesil bir gençlik aşısı olan Innea Aqua uygulaması, hemen her yaş grubuna yapılabilir. Ancak nemini ve esnekliğini kaybetmiş, kırışıklık oluşmaya başlayan ciltlere özellikle önerilir. 

Uygulamaya başlamadan önce yine de doktorunuza danışabilirsiniz.

Innea Aqua uygulaması yüz başta olmak üzere; boyun, el ve dekolte gibi bölgelere uygulanabilir. İhtiyaca bağlı olarak 3-4 hafta arayla 2 ya da 3 seans yapılır. Cildin durumunu hesaba katarak sonucun etkisi artırmak ve sürekliliği sağlamak için 6-8 ay aralıklarla tek enjeksiyon olacak şekilde Innea Aqua uygulamasına devam edilebilir.

Innea Aqua uygulaması etkisi ilk uygulamadan sonra yoğun bir nem artışı ve lifting ile başlar. Uygulamanın etkisi süresi kişiden kişiye değişmekle beraber tek seans özelinde ortalama 6-9 ay kadar hesaplanabilir.

Yeni nesil gençlik aşırı Innea Aqua’nın herhangi bir yan etkisi saptanmamıştır. Ancak işlem öncesinde sürülen anestezik kremlere bağlı olarak kızarıklık gibi reaksiyonlar gelişebilir. Ancak bu etkiler yaklaşık 2 saat sonra geçer ya da azalır. 

Innea Aqua ile ilgili merak ettiklerinizi sormak ve daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.